Ev İlaçlama

Evinizde yalnız olmayabilirsiniz!

Evlerimizde yaşayan böcekler ve kemirgenler can sıkıcı baş belalarıdır. Mutfak, banyolar, dışa açılan kapılar ve eşikler, su ve elektrik tesisatı, pencere kenarları, garaj gibi yerlerde; ev dışındaki duvarlarda ve çöp biriktirme alanlarında yaşarlar. Aynı zamanda zarar verici bakterileri de gittikleri her yere taşırlar. Bunlardan en iyi korunma yolu Börtü Böcek Avcılarının  "Haşere Kontrol Planı" dır. Börtü Böcek Avcıları en yüksek koruma garantisiyle böcekleri sizden ve ailenizden uzak tutar.

İlaçlama hizmetinde kullandığımız ilaçlar kokusuz ilaçlardır :

 İlaçlama öncesi ortamınızda bir hazırlık yapmanıza ve ilaçlama sonrası ortamınızdan çıkmanıza gerek yoktur. Artık böcek ilaçlama ve haşere ilaçlama saatlerce süren bir işlem değildir. Kısa sürede yapılabildiği gibi sonuçlarını da gözünüzle görebilirsiniz. İlaçlamada kokusuz formülasyondaki böcek ilaçları kullanıldığı için kokusuz bir işlemdir ve insan sağlığına herhangi bir olumsuz etki yapmamaktadır. Her türlü böcek ilaçlama, haşere ilaçlama, fare gibi kemirgen ilaçlama, ilaçlama teknikleri, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ile ilgili her türlü bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz, teknisyenlerimiz sizlere bir telefon uzaklığındadır. Etkili ve garantili bir hizmet almak için ilaçlama yaptırmadan önce uygulama yapacak firmanın belgelerini kontrol ediniz. Yasal olarak hizmet veren firmalar sağlık bakanlığı onay belgesi ile çalışırlar. Kullanılan ilaçlar bakanlık onaylı, TSE damgalı ürünler olmalıdır. Bizim ilaçlama uygulamalarında kullandığımız ilaçlar, T.C. Sağlık Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Gıda Tarım Örgütü (FAO) tarafından ruhsatlı, insan ve çevre sağlığına zararsız, kullanıldıkları alanda leke ve koku yapmayan, ani öldürücü ve uzun süre kalıcı özelliğe sahip birinci kalite ilaçlardır.  İnsan sağlığına zararlı kanserojen etki taşıyan tarımsal ilaçların kullanılmamasına dikkat etmenizi öneririz.
 

İlaçlama Yöntemlerimiz:

Sprey Uygulama:

Kalıcı böcek ilaçları haşerelerin aktif olduğu yüzeylere direkt olarak uygulanır ve uygulanacağı alanlar, böceğin cinsine göre değişiklik gösterir. İlaçlandığı (püskürtüldüğü) tarihten 30 gün sonra bile ilk günkü kalıcı etkisini devam ettirir. Etkinin sürmesi için ilaçlanmış bölgelerin silinmemesi ve yıkanmaması gereklidir. Aksi halde haşereler ve yumurtadan henüz çıkan yavru böcekler ilaçla temas edemediği gibi ölmez ve alanda tekrar üremesini sürdürür. Uygulamadan önce, 3 gün ıslak temizlik yapılmaması gerektiğinden ilaçlanacak alanın genel temizliği önceden bitirilmelidir. 

Jel Uygulama:

Yalnızca hamam böceği yoğunluğunun kontrolünde kullanılır. Böceklerin yuvalandıkları bölgelere, duvardaki çatlak/kırık fayanslar gibi alanlara, priz, beyaz eşyaların motor aksamları gibi elektriksel açıdan riskli olabileceği alanlara güvenle jel uygulaması yapılır. Uygulama öncesinde evde özel bir hazırlık yapmaya gerek olmadığı gibi ilaçlama sonrasında temizlik yapılmasında da bir sakınca yoktur. Ortamda kalıcılığı ve sürekliliği yüksektir. Hamam böcekleri yemi yedikten sonra ölür. Hamam böceklerinin birbirlerinin ölülerini ve artıklarını yeme alışkanlıkları olduğundan, bütün popülasyon "Domino Etkisi" ile yok olur.

Kemirgen Kontrolü:

Kemirgen kontrolünde amaç, kemirgenin yuvalanacağı, barınabileceği ve çevreden gelebileceği bölgeleri tespit etmek ve bu bölgelere özel olarak üretilmiş yemleri uygulayarak yemesini sağlamaktır. Fakat kemirgeninin çok akıllı olması ve kendine has yaşam döngüsü olduğundan uygulama çok detaylı ve teknik bilgi gerektirmektedir. Çevreden kemirgen gelme olasılığı düşükse mevcut popülasyon rahatlıkla yok edilir. Çevre şartları sürekli olarak istilaya açıksa uygulamanın belirli aralıklarla yapılması gereklidir. Ayrıca kemirgen riskinden korunması istenen yapının fiziksel açıklıklarının (kapı eşikleri, duvardaki delikler, su giderleri, logar kapakları vb.) izole edilmesi kemirgenin iç alanlara girişini engellenmesi için çok önemlidir.