Kurumsal İlaçlama

İşimiz İşinizi Korumak!

İşyeri muhitleri diğer yaşam alanlarına nazaran daha komplekstir. Çünkü tesislerin farklılığı ve değişik düzenlere sahip olması yanında, haşere çeşitliliği ve kemirgen bakımından farklılık yaratır. Bu sebeple alınacak tedbirlerin kesinlikle periyodik, kontrollü, ihtimallere karşı hazırlıklı, başarılı ve her şeyden önce işyeri özelliğine uygun özel çözümlü teknik ve bilimsel yapıda olması gerekir. İnsecta Habitat  yüksek eğitimli, profesyonel bir ekipten oluşur. Profesyonel İnsecta Habitat ekibi çeşitli sertifikasyon programlarına katılıp, endüstriye özel eğitimler alarak güncel gelişmeleri sürekli takip ederler. Tıbbi Teknolog ve Halk Sağlığı Uzmanı mevcut olan, tecrübeli bir kadroda yer alırlar. İnsecta Habitat hafta sonu ve resmi tatiller de dahil olmak üzere işinizin çalışma ve operasyonlarına tamamen uyumludur. Çalışma saatlerinin dışındaki zaman dilimlerinde bile servis imkanı sağlar.

Doğru tespit:

Eğitimli profesyoneller ile yapılan eksiksiz keşifler başarılı bir “entegre haşere kontrolü" programının ilk anahtarıdır. Çünkü her sektör birbirinden farklı çevresel, fiziksel koşullara sahiptir. Uygulanan işlemler ve riskleri de birbirinden farklıdır. İşte bu aşamada Börtü Böcek Avcıları olarak her sektör için profesyonel çözümler sunarak işinize özel yaklaşım tarzı geliştiririz. Entegre haşere kontrolünün ilk adımı olan ihtiyaçların ortaya çıkarılması için yapılan keşif çalışmamızın amaçları şöyledir: Hangi haşerelerin mevcut olduğunu ve nerelerde aktif olduğunu belirlemek. Haşerenin oluşmasına yol açan koşulları ve nedenleri tespit etmek. İşletmenin riskli ve yüksek riskli alanlarını belirlemek. Geçmişte yapılan uygulamalar, bugünkü durum ve gelecekteki olası haşere popülasyonu ve türlerini göz önünde bulundurmak. Tüm değerlendirmelere uygun pest kontrol stratejilerini kararlaştırmak.

İlaçlama Yöntemlerimiz:

Sprey Uygulama:

Kalıcı böcek ilaçları haşerelerin aktif olduğu yüzeylere direkt olarak uygulanır ve uygulanacağı alanlar, böceğin cinsine göre değişiklik gösterir. İlaçlandığı (püskürtüldüğü) tarihten 30 gün sonra bile ilk günkü kalıcı etkisini devam ettirir. Etkinin sürmesi için ilaçlanmış bölgelerin silinmemesi ve yıkanmaması gereklidir. Aksi halde haşereler ve yumurtadan henüz çıkan yavru böcekler ilaçla temas edemediği gibi ölmez ve alanda tekrar üremesini sürdürür. Uygulamadan önce, 3 gün ıslak temizlik yapılmaması gerektiğinden ilaçlanacak alanın genel temizliği önceden bitirilmelidir. 

Jel Uygulama:

Yalnızca hamam böceği yoğunluğunun kontrolünde kullanılır. Böceklerin yuvalandıkları bölgelere, duvardaki çatlak/kırık fayanslar gibi alanlara, priz, beyaz eşyaların motor aksamları gibi elektriksel açıdan riskli olabileceği alanlara güvenle jel uygulaması yapılır. Uygulama öncesinde evde özel bir hazırlık yapmaya gerek olmadığı gibi ilaçlama sonrasında temizlik yapılmasında da bir sakınca yoktur. Ortamda kalıcılığı ve sürekliliği yüksektir. Hamam böcekleri yemi yedikten sonra ölür. Hamam böceklerinin birbirlerinin ölülerini ve artıklarını yeme alışkanlıkları olduğundan, bütün popülasyon "Domino Etkisi" ile yok olur.

Kemirgen Kontrolü:

Kemirgen kontrolünde amaç, kemirgenin yuvalanacağı, barınabileceği ve çevreden gelebileceği bölgeleri tespit etmek ve bu bölgelere özel olarak üretilmiş yemleri uygulayarak yemesini sağlamaktır. Fakat kemirgeninin çok akıllı olması ve kendine has yaşam döngüsü olduğundan uygulama çok detaylı ve teknik bilgi gerektirmektedir. Çevreden kemirgen gelme olasılığı düşükse mevcut popülasyon rahatlıkla yok edilir. Çevre şartları sürekli olarak istilaya açıksa uygulamanın belirli aralıklarla yapılması gereklidir. Ayrıca kemirgen riskinden korunması istenen yapının fiziksel açıklıklarının (kapı eşikleri, duvardaki delikler, su giderleri, logar kapakları vb.) izole edilmesi kemirgenin iç alanlara girişini engellenmesi için çok önemlidir.